این گیاه بسیار زیبا و جالب که به نظر کاملا خشک ومانند یک کلاف درهم پیچیده  به نظر می رسد در اصل یک گیاه زنده هست که  با آب دادن، دوباره زنده می شود  شروع به باز شدن می کند و کاملا سبز می شود. این گیاه  عمر زیادی دارد در زمین  انقدر می ماند تا جای  که دیگر خاک مواد مغذی  ندارد ، آنگاه ریشه های گیاه کم کم  جمع شده و از خاک  بیرون  می آیند بدین شکل توسط باد به اطراف به حرکت در می آیند و در مکانی که مناسب برای رشد باشد، باز  گیاه شروع به رشد و تکثیر می کند.  

بعضی  زوج ها حلقه یا هدیه های کوچک را  درون این گیاه  قرار داده وبه طرف مقابل هدیه کرده وهنگام باز شدن گیاه هدیه مشاهده می شود.

رز اریحا

گفته می شود که این گیاه توسط راهبه ها خیسانده  می شود و کسانی که اعتقاد دارند از آب آن می نوشند تا بیماریهایشان شفا پیدا کند و همچنین می گویند درد زایمان را کم می کند بدین طریق که هنگامی که درد شروع می شود ماما گیاه را در آب قرار می دهد و تا گیاه سبز می شود بچه هم  به دنیا آمده و گیاه به نوراد هدیه داده می شود . این گیاه علاوه بر زیبایی که دارد خواص دیگری هم دارد.

رز اریحا در حالت سبز هوای اتاق را تصفیه می کند و در حالت خشک حشرات را دور نگه می دارد وقرار دادن آن کنار تخت خاصیت آرامبخش دارد. 

نگهداری رز اریحا

گیاه را در یک بشقاب قرار داده و پای آن را آب بریزید؛ قسمت پایینی گیاه باید در آب قرار بگیرد . در حدود 8 ساعت تمام قسمتهای گیاه سبز می شود و به مدت 1 هفته می توان آن را آب داد و  سبز نگه داشت و برای اینکه گیاه خراب نشود احتیاج به استراحت دارد حداقل بعد از یک دوره سبز شدن  2 هفته باید خشک بماند و در جای خشک نگهداری شود . 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *