گیاه ساراسنیا

ساراسنیا یکی دیگر از انواع گیاهان گوشتخوار است که بومی سواحل شرقی قاره آمریکا می باشد.

برگهای ساراسنیا طوری نکامل یافته اند که به شکل یک شیپور و یا پارچ در آمده اند و گیاه با استفاده از ترفند ترشح مایعات شیرین در لبه برگهای پارچی شکل خود و رنگ بندی خاص برگها باعث جذب حشرات می شود و همزمان ترشحات لغزنده لبه های پارچ باعث لیز خوردن و افتادن حشره به داخل تله میشوند و به دنبال آن طعمه هضم و جذب میشود.

ساراسنیا پورپورا (sarracenia purpurea) مانند سایر گیاهان گوشت خوار نیاز به رطوبت بالا، خاک فقیر از لحاظ مواد غذایی و آب سبک دارد. این گیاه در رده گیاهان گوشتخوار بزرگ محسوب میشود و طول برگهای پارچی شکل آن در گیاه بالغ به ۴۰ سانی متر میرسد. و نسبت به ساراسنیا فلاوا کوتاهتر اما عریض تر میباشد

ارتفاع این محصول ۷ الی ۱۱ سانتی متر میباشد.

نگهداری انها مانند سایر گیاهان گوشتخوار است. ساراسنیاها به نور بیشتری نیاز دارند و با به تدریج عادت دادن انها به نور مستقیم میتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

برای آبیاری گلدان را در ظرف اب مقطر قرار دهید به صورتی که ۱ سانت کف گلدان در آب باشد.

تغذیه هر دو هفته یکبار با انداختن چند حشره داخل کوزه ها انجام میگیرید اما اگر در محیط اطراف گیاه حشره زنده موجود باشد نیازی به تغذیه دستی نیست.

همانطور که گفته شد این گیاه نیازمند نور مناسب میباشد اما اگر در محل کار و یا منزل نور کافی ندارید میتوانید از لامپهای رشد فروشگاه ما استفاده کنید که به شما این امکان را میدهد که حتی در تاریکترین فضاها بتوانید شاداب ترین گیاهان حشره خوار را پرورش دهید.