تیلاندسیا برگری – Tillandsia bergeri

یک گیاه هوازی بوده و زادگاه آن کشور برزیل است. در مناطقی از بوئنوس آیرس در صخره های شیب دار بطور طبیعی رشد می کند. از لحاظ رشد به عنوان یکی از سریعترین گونه های گیاهان هوازی شناخته شده است و در تمام طول سال رشد می کند.

تیلادنسیا برگری به خوبی با شرایط خشک و آفتابی برزیل سازگار است، بنابراین به ویژه در آفریقای جنوبی عملکرد خوبی دارد. برگها به صورت تریکوم (کرک گیاهی) پوشانده شده اند که رنگ خاکستری به آن می دهد. این امر به آن اجازه می دهد تا مواد مغذی را از هوا جذب کند، در حالی که نور خورشید را منعکس می کند. بعد از آب دادن خواهید دید که برگها سبز کم رنگ هستند. این نشانگر این است که گیاه هوازی سالم است.

تیلادنسیا برگری یک گیاه عالی هوازی است و مراقبت از آن آسان است. این گیاه در واقع گیاه گل دادنی است، اما ترجیح می دهد روی رشد خود تمرکز کند. گلها به رنگ آبی – بنفش است.

گاهی اوقات با آب اسپری کنید. بسته به اندازه، می توانید چندین ساعت (با توجه به شرایط محیطی مانند تهران پیشنهاد ما 15 الی 20 دقیقه) آن را در ظرف آب نگه دارید تا گیاه در فصول گرم سال دوباره جوان شود. این گیاه هوازی می تواند بدون توجه به شرایط خشک و باد را تحمل کند، نگهداری از دسته گیاه برگری با یک نمونه کوچک آن مقداری متفاوت است.

محیط ترجیحا مرطوب مانند سایر گیاهان هوازی برای این گیاه توصیه می شود ولی به نصبت بقیه گیاهان نیاز به آب کمتری دارد.

تیلادنسیا برگری گیاه مناسب برای علاقمندان مبتدی به گیاهان هوازی می باشد.

پیشنهاد می شود این گیاه هوازی را همین امروز بگیرید

یک گیاه شناس آلمانی است به نام آلوین برگر در آغاز قرن بیستم این گیاه را کشف کرده، یک گیاه هوازی است که دارای برگهای خاکستری پوسته پوسته و مایل به سبز است. گلبرگهای سفید مایل به آبی نیلی تولید می کند.

برگهای آنها سفت و خطی است و نصبت به سایر گیاهان هوازی سریعتر رشد می کند. هر سال گل نمی دهد، بلکه برای تبدیل شدن به یک دسته بزرگ بیشتر تلاش می کند. این می تواند به مرور زمان یک دسته گیاه جذاب ایجاد کند.

محل مناسب برای نگهداری این گیاه قرار دادن آن بر روی شاخه های یک درخت یا آویزان شدن با یک قطعه سیم مناسب است .

تیلادنسیا برگری یک گیاه هوازی بسیار متداول در آفریقای جنوبی است و در دسته های بزرگ بر روی درختان و خطوط تلفن در حال رشد است. این گیاه در شرایط خشک کشور آفریقای جنوبی به خوبی عمل می کند.