رفتن به محتوای اصلی
عرضه نشا ارکیده کشت بافتی فالانپسیس

عرضه نشا ارکیده کشت بافتی فالانپسیس

ارکیده‌ها امروزه درتمام دنیا بخصوص اروپا، آمریکا و آسیای دور از پر فروشترین و جذابترین گیاهان برای خانه‌ها، آپارتمانها، رستورانها، هتلها و مراکز عمومی دیگر هستند. این محبوبیت به دو دلیل حاصل شده‌است. اول اینکه این گیاهان بسیار کم توقع بوده و با نگهداری اندکی به محیط خو میگیرند. و از طرف دیگر وقتی گل دهی بکنند گلهاشان تا ماهها زیبا و درخشنده باقی میماند (حدود سه تا شش ماه بسته به محیط و شرایط)

شکل عجیب و جدید شکوفه‌های این گیاه توجه همه را جلب میکند و باعث میشود اسامی متختلفی به آن داده شود. ارکیدها از خانواده Orchidaceae یا ثعلب‌ها هستند و گونه‌های وحشی آن در ایران (شمال ایران و احتمالا جاهای گرمتر دیگر) وجود دارند. نوعی ثعلب در کوههای باغرو (ادامه سلسله کوههای البرز به سمت آستارا و اردبیل) وجود دارد که نوعی اسانس بستنی از آن استخراج میشود و برخی گونه‌ها نیز مصارف دارویی دارند.

گونه‌ی تجاری شده شرکت آویژه کشت بافت آروین با نام تجاری BEST که از تکنیک کشت بافت گیاهی بعد از 4 سال به صورت تجاری عرضه شده با کیفیت بسیار بالا مشابه نمونه های هلندی با قیمت بسیار مناسب ترارکیده مورد نظر تولید فالانوپسیس phalaenopsis نام دارد و تا کنون 2500 نشا به کرج و پاکدشت و شهریار به فروش رسیده و به گل و به لطف پروردگار تمام مشتریان راضی بوده اند هم از نظر بوته و هم از نظر گلدهی و سایز گ

برای این نوشته 2 نظر ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا